Apie komandą

„VIČI-Aistės“ -  50 metų kuriama moterų krepšinio tradicija

1961 metais Vilniuje suburta komanda „Kibirkštis“ pradėjo jau 50 metų trunkančią moterų krepšinio kelionę.Kibirkštis Per šį laikotarpį ne kartą keitėsi ekipos pavadinimas, pagrindiniai  rėmėjai, išaugo ne viena puikių krepšininkių karta, dirbo geriausi treneriai, o komanda tapo stipriausia ne tik Baltijos regione, bet išsikovojo savo vardą ir varžovių pagarbą visoje Europoje.

Kelias į Europą prasidėjo 1993 metais Ronketi taurėje, o nuo 2000 metų komanda žaidžia stipriausioje Europos moterų krepšinio lygoje – Eurolygoje ir kasmet iškovoja išties įspūdingų pergalių. Mūsų merginos du kartus žaidė Eurolygos finalinio ketverto varžybose ir 2005 metais Samaroje pelnė bronzos medalius. Komanda 14 kartų yra tapusi Lietuvos moterų krepšinio lygos čempione ir 12 kartų Baltijos moterų krepšinio lygos nugalėtoja. 2011 m. iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos taurę.

Komandos istorijoje įrašyta ir pergalė prieš JAV nacionalinę rinktinę Pasaulio taurės varžybose (tai pirmoji klubinė komanda, įveikusi JAV moterų rinktinę).

Stipriausia Lietuvos moterų krepšinio komanda 2009-2010 metų sezono pabaigoje susidūrė su sunkumais. LKF taure 2011Tam, kad ji išliktų, LKF, LMKL, „Vičiūnų įmonių grupė“, Kauno miesto savivaldybė ir klubas įdėjo daug pastangų. Pasikeitus klubo pagrindiniam rėmėjui, komanda iš Vilniaus persikėlė į Kauną ir tapo „VIČI-Aistėmis“. Visgi moterų krepšinio tradicija buvo išlaikyta, nepasikeitė ir nuolat keliamas tikslas – būti stipriausia komanda Lietuvoje, reprezentuoti šalį bei Kauną Eurolygos kovose.

2010-2011 m. sezone suburta jauna ir užsispyrusi ekipa įrodė, kad gali įveikti bet kokį varžovą, todėl ne viena milžinišką biudžetą turinti komanda iš Kauno išvyko tuščiomis.

Vyriausiojo trenerio Manto Šerniaus, sėkmingai dirbusio Lietuvos vyrų rinktinės trenerių štabe, bei treneriui asistuojančios karjerą baigusios vienos geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkių Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vedama komanda – patirties ir jaunystės derinys.

VIČI-Aistės Kaunas 2011/2012Ekipos sudėtyje – keturios Lietuvos nacionalinės moterų krepšinio rinktinės narės, po vieną Latvijos, Kanados ir Baltarusijos nacionalinių rinktinių atstovę.

2011-2012 m. sezoną komanda pradėjo pakeitusi spalvas. Pasirinkti nebuvo sunku: žaliausias Lietuvos miestas – Kaunas, žalia – Lietuvos krepšinio spalva. 50-metį švenčiančiam stipriausiam šalyje moterų klubui ši spalva, kuri asocijuojasi su patikimumu ir ilgaamžiškumu, yra tiesiog skirta. Taigi senojoje Kauno halėje ir toliau skambės sirgalių šūkis: „Žalia balta, žalia balta“.

Merginos yra ištroškusios pergalių ir džiaugiasi, kad gali garsinti Kauno bei Lietuvos vardą Europoje ir toliau kurti jau 50 metų skaičiuojančią moterų krepšinio tradiciją.

Naujienos »

Po sunkių kovų – poilsis “Saulėja SPA” centre (video, foto)

Septynios rungtynės per keturiolika dienų. Tokį net vyrų krepšinyje retai pasitaikantį, nepaprastai daug fizinių jėgų pareikalavusį bei psichologiškai sunkų maratoną, kurį vainikavo iškovoti Lietuvos moterų krepšinio ir Baltijos moterų krepšinio lygų titulai, teko atlaikyti Kauno „VIČI-Aisčių“ merginoms. Daugiau >

“VIČI-Aistės” daug jėgų kainavusį sezoną užbaigė 15-uoju LMKL titulu (foto)

Sensacija Kaune neįvyko. Čempionių titulą ginančios Kauno “VIČI-Aistės” penktosiose didžiojo finalo rungtynėse nepaliko jokių vilčių Vilniaus “Kibirkščiai-Tichei-IKI”. Įveikusios sostinės komandą rezultatu 94:65 (25:17, 18:13, 31:15, 20:20), Daugiau >

Rėmėjai »

Vičiūnai group Kauno miesto savivaldybė VIČI Bosca Charlie pizza Lietuvos Geležinkeliai vytautas Daniela Mažeikių mėsinė GAS estravel ARX reklama bauerfeind Čegmira sauleja SSS RC Basketnews Mūsų krepšinis

Generaliniai rėmėjai:

Vičiūnai group Kauno miesto savivaldybė VIČI

Rėmėjai:

Bosca Charlie pizza Lietuvos Geležinkeliai vytautas Daniela Mažeikių mėsinė  GAS estravel ARX reklama Krida bauerfeind   Čegmira sauleja SSS

Informaciniai rėmėjai:http://www.vicibasket.lt/media/2010/10/spa.jpg

RC Basketnews Mūsų krepšinis